Marta Remiszewska-Chudy

O MNIE

W skrócie – jestem skuteczną i nastawioną biznesowo ekspertką w obszarze zarządzania talentami. Szybko buduję relacje i wzajemne zaufanie mocno bazując na doświadczeniu i wynikającej z niego ekspertyzie, dzięki temu wspieram rozwój menedżerów i całych organizacji.

NAJWAŻNIEJSZE O MNIE:

 • jestem głodna wiedzy i ciągłego rozwoju … zaczynając oczywiście od siebie
 • uczę się, że czasem „good is enought” choć zawszę wtedy żałuję, że nie mam czasu na „excellent”
 • łączę w sobie zorientowanie na realizację zadań i osiąganie celów z ogromną potrzebą koncentracji na człowieku, jego potrzebach i potencjale
 •  

DOŚWIADCZENIE ZDOBYWAŁAM …

Od 2020 roku realizuję się w firmie McCormick (w Polsce marka Kamis) prowadząc globalne inicjatywy w obszarze Talent & Learning. Od 2022 roku mam przyjemność odpowiadać za obszar Global Talent Management.

Od 2017 do 2020 roku wspieram klientów z różnych branż w doskonaleniu i koordynowaniu różnorodnych obszarów szeroko rozumianego zarządzania talentami. Prowadzę szkolenia, projekty doradcze, wdrożeniowe oraz wspieram w codziennym koordynowaniu tematów, na które wewnętrznym działom HR brakuje zasobów lub czasu.

Od 2011 do 2016 w British American Tobacco

 • od września 2015 zajmowałam się w British American Tobacco całościowo obszarem Talent Management i wraz z moim zespołem odpowiadamy za kształt i efektywność takich obszarów jak pozyskiwanie talentów, employer branding, szkolenia i rozwój, programy rozwojowe dla talentów, proces ocen okresowych oraz identyfikacji talentów w organizacji; budowałam strategię, zarządzałam budżetem, dostarczałam i egzekwowałam projekty optymalizacyjne. Na co dzień dbałam o to, aby talent management w BAT bezpośrednio wspierał realizację celów biznesowych.
 • wcześniej od 2013 roku odpowiadałam za obszar Talent Acquisition dla spółki komercyjnej współtworząc sukces zmiany organizacyjne i podwojenia struktur organizacyjnych. Po wdrożeniu projektu odpowiadałam za zbudowanie nowej strategii pozyskiwania talentów, zapewnienie stabilnego modelu obsługi rekrutacji prawie tysięcznej organizacji oraz employer branding.
 • pracę w BAT rozpoczęłam w zespole Talent Management odpowiadałam za różnorodne projekty z obszaru pozyskiwania i rozwoju pracowników, oceny okresowe, programy rozwojowe, politykę szkoleniową, współpracę z dostawcami szkoleniowymi i rekrutacyjnymi.

Przed BAT w 2011 roku miałam przyjemność realizować funkcję HR Business Partnera w ING Banku Śląskim jednocześnie angażując się w pracę dydaktyczną na Uniwersytecie Warszawskiem na Wydziale Zarządzania, gdzie w ramach studiów doktoranckich w Katedrze Psychologii Organizacji realizowałam zajęcia i wykłady ze studentami z: Zachowań Organizacyjnych, Zarządzania Potencjałem Społecznym, Employer Brandingu.

W latach 2008 – 2009 w rozwijającej się w Polsce międzynarodowej korporacji JTI wdrażałam procesy i rozwiązania z zakresu szkoleń i rozwoju pracowników. Poza pierwszym w firmie kalendarzem szkoleń wdrażałam system ocen okresowych oraz pierwszy program rozwoju talentów.

Swoje pierwsze profesjonalne doświadczenia w obszarze HR’u zdobywałam w Danone, gdzie w latach 2006 – 2007 wspierałam HR Business Partnera w pracy z działami marketingu i sprzedaży, odpowiadałam za wdrożenie nowego procesu wdrożenia nowych pracowników oraz employer branging i program praktyk.

WIEDZĘ TEORETYCZNĄ (I NIE TYLKO) WYNIOSŁAM Z:

  • University of Cambridge, Executive Coaching, Team Coaching
  • Harvard University, “Leaders of Learning” course from HarvardX
  • Coaching Center, w którym obecnie realizuję szkołę przygotowując się do certyfikacji ICF (International Coach Federation)
  • Katedra Psychologii Organizacji,, Wydział Zarządzania UW – studia doktoranckie
  • Wydział Zarządzania UW studia magisterskie w zakresie zarządzania i marketingu

Zapraszam do śledzenia mojego bloga!